Ако нещо се превърне в тенденция, то най-вероятно Хейли Бийбър е замесена в това. Моделът наскоро пусна поредната си бюти новост и веднага накара целия свят да забрави за актуалното кремаво жълто.
Лято 2025-та уверено премина екватора си, а с него и модната палитра. Ако първата половина на сезона прекарахме обвити в нежна ванилова мараня, сега модните ентусиасти искат нещо с характер: по-ярко, по-игриво, по-силно. Точно в това се превърна лимонът - цветът, който Хейли Бийбър избра за новата си колекция.
И както знаем, ако внезапно се появи нова тенденция на хоризонта, най-вероятно тя стои зад нея. Хейли не просто пуска козметични продукти, тя започва верижна реакция. И последният ѝ проект за Rhode - гланц за устни в лимитиран нюанс Lemontini - бе точно такъв пример. Едно излизане в Майорка с капри панталони и къса риза Pucci във весело жълто - и това е, светът на модата изведнъж забрави за кремообразното маслено жълто. От този момент нататък важното в този цвят не е кремообразният подтон, а цитрусовият вкус.
Новата лимонова естетика е като изгрева на брега на океана, чаша лимонада с кубчета лед, изсветляла от слънцето коса, бронзов тен, пълното удоволствие от момента и безгрижието. Тя може да бъде нежна, като във визията на Хейли, където жълтите нюанси сякаш се разтварят един в друг, създавайки ефекта на топла светлина върху кожата. Или може да бъде смела - киселинна и почти неонова, като на ревютата на Blumarine и Miu Miu, където жълтото се използва като модерен хайлайтър - за да подчертае, привлече и акцентира върху нещо конкретно.
Стилистите вече наричат лимона новото червено - не в смисъл на заместител, а на заряд. Той също така привлича погледи и изисква увереност. Има енергия, която малко липсва на кремаво жълтото. Едното е нежно, а другото - ободряващо и освежаващо.
Лимоновият нюанс изглежда страхотно на загоряла кожа, подчертава бронзовия цвят и сякаш го озарява отвътре. При дамите с топъл тен на кожата той се разкрива по най-слънчевия начин. Въпреки че не е противопоказан и за студени тонове на кожата - просто трябва да изберете леко по-зелен и лаймов подтон.
Това жълто изобщо не е „капризно“ или трудно за стилизиране. Напротив, то е като лимонада в жегата - бързо освежава всяка визия. Визуално я прави по-лека, но същевременно не се губи, както се случва с по-пастелните варианти на жълтото. Ако се стремите към по-ярка, съставете total-look, а ако се страхувате да прекалите, започнете с един акцент - нека бъде мини чанта, обувки тип мулета, балеринки или дори лимонени очила в ретро стил.
Лимонът се съчетава с почти всичко, което вече имате в гардероба си: бяло, деним, черно или други ярки нюанси. Изглежда изненадващо добре със сиво-бежово и каки, особено ако искате нещо „по-земно“. А ако нямате нищо против да си поиграете с цветовете, добавете винено, коралово или маслинено - те подчертават яркостта на лимона, но не се конкурират с него.
Така че, ако искате да раздвижите нещата, да отхвърлите „кремообразния“ воал и да почувствате отново стремеж, започнете с малко. Облечете нещо лимонено.