Вижте четири причини, поради които нямате живота, който заслужавате и как да промените това!
1. Прекарвате твърде много време притеснявайки се за резултата и прекалено малко време, в което реално вършите нещо.
Казват, че притеснението е неправилно използване на въображението и тук сме напълно съгласни. Когато прекарваме времето си, фокусирайки се върху тревожни мисли за резултата, вместо да действаме, ние всъщност губим. Притеснението за развоя на събитията не прави нищо друго, освен да ви бави по пътя към крайната цел и в резултат постигате важните неща в живота си със закъснение.
Какво да направите? Списък с неща за вършене. Когато започнете да се притеснявате за неизвестното, просто погледнете списъка си със задачи и отметнете нещо от него. С течение на времето, ще ставате все по-добри в загърбването на тревожни мисли за евентуални бъдещи провали и вместо това стъпка по стъпка ще градите живота, който искате.
2. Не получавате подкрепа.
Да нямате опора зад гърба си и близките ви да не вярват във вас е достатъчна причина да паднете духом. Ако сте заобиколени от хора, които не се интересуват от мечтите ви или дори по-лошо, опитват се да ви разубедят, когато решите да направите нещо, може би е време да си намерите нови приятели. Обградете се с хора, които ви насърчават да преследвате целите си.
3. Страхувате се от провал и не поемате рискове.
Знаем, усещането, че сме се провалили, не е чувство, което искаме да изпитваме. Още като деца, сме се научили, че на загубилите се присмиват, но помислете - ако не опитате изобщо, сте губещ при всички случаи. Поемайте рискове и ако не успеете, опитайте отново. И така, отново и отново. Докога? Докато не постигнете своето! Какво имате да губите?
4. Не знаете кои сте.
Не сте неясно кои сте и каква е вашата роля в този свят - това е може би една от най-важните причини да не живеете живота, който заслужавате. Липсва ви подкрепа, страхувате се да поемате рискове, прекарвате твърде много време в притеснения... всичко това може да замъгли преценката ви къде точно се намирате в живота и да изкриви представата за собствената ви личност. Не се поддавайте на самосъжаление и не се съдете прекалено строго. Вижте реално какво сте постигнали и помислете сериозно какво още ви е нужно, за да се почувствате завършени и удовлетворени. Помнете, че всяко действие, дори в грешната посока ви придвижва по пътя към целта - все пак дори провалите са ценни с опита, които ни дават. Чудите се и бездействате? Това значи само едно – изоставате!