X

Програма по градове за Международния ден на йога - 21 юни

от в 14:02 на 19.06.2015 в Свободно време | Култура


Програма по градове за Международния ден на йога - 21 юни

Програма по градове за Международния ден на йога - 21 юни

На 21 юни йога центрове и организации от цялата страна ще вземат участие в събитието. Честването на Международния ден на йога (обявен от ООН) се организира от Посолството на Република Индия. Тържества са организирани в градовете: София, Пловдив, Свиленград, Бургас, Варна, Русе, В. Търново, Габрово и Перник

Входът е свободен за цялата програма, а достъпът до всички зали ще е непрекъснат.

Място и програма на събитието в София

9:00 – 10:45 Официалното откриване
10:00 – 17:00 Водени практики по класическа йога в оборудваната с постелки за йога зала 3 на НДК.
10:00 – 18:00 Лекции по йога в зала 3.1 на НДК.
10:00 – 18:00 Водени практики по йога за деца и йога за бременни в зала 3.2 на НДК.
10:00 – 18:00 Водени практики и консултации по аюрведа в зала 3.2 на НДК.
19:00 – 20:30 От Индия, специално за празника – представление на индийската класическата танцьорка на катхак Свати Тивари и музикантите: Акхилеш Бхат (табла), Нафис Ахмед (саранги),Инду Триведи (вокал/хармониум) и Фатех Али (ситар) в зала 3 на НДК.
Зала 3 9:00 – 9:45 ОТКРИВАНЕ
Зала 3 10:00 – 17:00 ЙОГА ПРАКТИКИ

10:00 – 10:35 „Дишането е лекарство” и „Мантрично пееене”, учениците и Сандип
10:40 – 11:15 ВЕСЕЛИН ЛУЧАНСКИ
11:25 – 12:00 Крокодилски упражнения на Свами Дев Мурти, Анна Бакалова, Йога център “Девамурти” към Българска федерация по йога, практика
12:05 – 12:40 Йога по системата в Кайвалядхама, Индия, Стефан Илчев, Българска федерация по йога
12:50 – 13:25 Пробуждане на духовното сърце – дишане, смиряване на ума, визуализация. Звук и тишина, Здравко Йончев (Бариди), „Шри Чинмой”, медитация
13:30 – 14:05 Ashtanga Power Vinyasa and Yoga Nidra, Аман Сууд.
14:15 – 14:50 „Шивананда йога”, Ерик Пападимитриу (Атмарам)
14:55 – 15:30 Principles of Yoga Behind Iyengar, Кристос Павлу, „Айенгар”
15:40 – 16:15 „Йога капсула“, Гергана Захариева (Свами Йогагияна) и Нина Георгиева (Намраташакти), Българска йога асоциация
16:20 – 16:55 Изкуството да живееш Йога
Зала 3.1 10:00 18:00 КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ЙОГА

10:00 – 10:20 Какво е йога?, Ани Павлова (Свами Шрутигяна)
10:30 – 10:50 Какво е крия йога?, Шибенду Лахири, Крия йога център
11:00 – 11:20 Интегрална йога по Патанджали, Станко Станков
11:30 – 11:50 Самаяма – представяне и практика, Емил Маринчев, Свами Дев Мурти йога център
12:00 – 12:20 Сатянанда йога, Тодор Захариев (Вивекамурти), Българска йога асоциация
12:30 – 12:50 Йога – енергийна система, Виолетка Димитрова, БФЙ
13:00 -13:20 Йога и нервно-физиологичната система, Антоанета Заркова, Йога център Свами Дев Мурти
13:30 -13:50 Йога – универсална система за съвършено здраве. Психофизиология на здравето и духовното развитие, Стефан Илчев, БФЙ
14:00 – 14:20 Ролята на колективната медитация за усъвършенстването на личността и обществото, Марика Георгиоска, Сахаджа йога

14:30 – 14:50 Практически съвети и препоръки в личната практика по йога, Кирил Коларов, БФЙ
15:00 – 15:20 Йога и екология на душата – психологическите ползи от практикуването на йога, Катерина Павурджиева, БФЙ
15:30 – 15:50 Как йога помага на съвременния човек в динамичното и стресово ежедневие, Калина Прокопиева, БФЙ,
16:00 – 16:20 Изследване на йога в образованието, Мариана Димитрова и Агнеш Ковач, Българска йога асоциация
16:30 – 16:50 Йога в класната стая – игра и забавление или инструмент за мотивация, Таня Делякова, Българска йога асоциациs
17:00 – 17:20 Очистителни практики в йога, Елица Йоргова, Йога Арт Студио “Шанти”
17:30 – 17:50 Патанджалийогасутра – основа за единство на духовните различия в света, Атанас Атанасов, Свами Дев Мурти йога център

3.2 10:00 – 18:00 Йога за деца и бременни жени

Място и програма на събитието в Пловдив

07:00 – 09:00 108 пъти Сурия Намаскар – площад „Съединение“
Зала 1 Практическо занимание Преподавател

10:00 – 10:30 Откриване
10:30 – 11:00 Пранаяма – Рашко Зайков
11:00 – 11:45 Теория и практика от Системата йога – Рашко Зайков
12:00 – 12:45 Хридаякаша дхарана – Практика за наблюдаване и трансформиране на емоциите чрез концентрация в сърдечното пространство – Минка Димитрова
13:00 – 13:45 Дишане, упражнения, очистителни техники – Васил Тосев
14:00 – 14:45 Хатха йога за начинаещи – Лана Петкова
15:00 – 15:45 Да се влеем в потока на дъха – Виняса Флоу йога – Марияна Стракова
16:00 – 16:45 Терапевтична йога при плексит и болки в гърба – Емил Йончев
17:00 – 17:45 Наад Йога – да се вслушаме в себе си – Невена Петкова
18:00 – 18:30 Медитация МММ
18:30 – 20:00 Обща практика – КИРТАН
Зала 2 ИЗЛОЖЕНИЕ на йога литература, йога аксесоари, сувенири, натурални продукти и здравословни храни
Зала 3 Лекционна зала Лектор

10:30 – 11:00 История на Веданта философията в България – Живко Стоилов
11:15 – 11:45 Над петдесет години по пътя на йога. Споделен опит от Тодор Величков
12:00 – 12:30 Поддръжка на човешкото тяло – Васил Тосев
12:45 – 13:15 Живота и учението на Джиду Кришнамурти (1895-1986 ) – Филип Филипов
13:30 – 14:00 Осъзнаване основите на йога – поглед към изначалната й цел – Весела Божидарова
14:15 – 14:45 Пътят на Шри Чинмой – Румяна Тодорова
15:00 – 15:30 Въведение в крия йога – Милена Гарова
15:45 – 16:15 Мантра Йога – защо с мантра? Защо на санскрит? – Невена Петкова
16:30 – 17:00 Фонема, графема и цвят в семиотичен план от гледна точка на модерното езикознание – проф. Мони Алмалех
17:15 – 17:45 Работа с осемнайстте качества на Шивананда – Райчо Станев
Зала 4 Изкуство, йога, срещи, дискусии, уъркшопи

10:30 – 11:00 Ликхит – изписване на санскрит с перо – Райчо Станев
11:15 – 12:00 Йога и изкуство – игри за деца и тинейджъри – Невена Петкова и Надя Гаврилова
12:15 – 13:00 Цвят, звук и форма в йога – хармонията в пространството на мандалата – Невена Петкова и Надя Гаврилова
13:15 – 13:45 Йога в офиса – Милена Милева
14:00 – 14:45 Дискусия – йога и карате – Фиданка Бочева
15:00 – 15:45 Среща разговор – Благополучие в Йога и Аюрведа – Маринела Орлова
16:00 – 16:45 Йогатерапия – основните болести на опорно-двигателния апарат при "западен"начин на живот – Лана Петкова
17:00 – 17:45 Медитация по методите на Шри Чинмой – Румяна Тодорова
Зала 5 Практическо занимание

10:30 – 11:15 Йога за деца и родители – Мария Папайонопол
11:30 – 12:15 Йога за бременни жени – Даниела Георгиева
12:30 – 13:15 Йога по двойки – Ева Карабадажева и Фиданка Бочева
13:30 – 14:15 Равновесие с йога – Милена Гарова
14:30 – 15:15 Йога нидра – Живка Сербезова
15:30 – 16:15 Йога за всички – теория, асани, пранаяма, релаксация – Лора Тодорова
16:30 – 17:15 Йога практика за 3-те доши – вата, питта, кафа – Маринела Орлова
17:30 – 18:30 Хасия йога (Йога на смеха) – Нина Руева

Програма за международния ден на йога във Велико Търново 21.06.2015 г

Начало 8.00 часа с йога практики в парковете на града:
Парк „Дружба“ с Елка Гигилева- „Пракрити“, Ирина Велкова- „Диша“
Парк в кв. „Кольо Фичето“ с Даниел Димитров
От 10.00 до 17.00 практики и лекции в многофункционлна спортна зала на СОУ „Емилиян Станев“, ул.“Мария Габровска“ 1, гр.Велико Търново
10:00 – Откриване
10:30 Йога практики за деца с Нели Стоянова и Елка Гигилева СК „Пракрити“
11:30 Йога и разпространението на Йога в България- Петя Стефанова СК „Пракрити“
12:00 Йога практика – СК „Йога“
13:15 Дихателни практики- лекция и практика с Ирина Велкова, йога клуб „Диша“
14:00 Йога практика с помощни средства( стол) по метода на Айенгар с Даниел Димитров
14:45 Йога на смеха – практика с Деница Александрова „Дарплей“
15:15 „Йога традиция и популярна йога“- лекция Даниел Данов „Изкуството да живееш“
16:15 Йога практика за златната възраст с Дарина Цанева СК „Пракрити“
17:00 Закриване с медитация за Мир

Място и програма на събитието в Габрово

КЪДЕ: спортна зала "Орловец" КОГА: 21 юни 2015 / 10:00 – 16:00 часа
УЧИТЕЛИ И ЛЕКТОРИ: Николай Сираков, Ива Кирова, Велина Русева, Радосвета Иванова
ПРОГРАМА:
10:00 – 10:30 откриване, Йога в ежедневния живот – Николай Сираков
10:30 – 12:00 – йога практика, водена от: Ива Кирова, Велина Русева, Радосвета Иванова, Николай Сираков
12:00 – 13:30 – прожекция на тематичен филм
13:30 – 14:00 – Ползите от йога – Ива Кирова
14:00 – 15:30 – йога практика, водена от: Ива Кирова, Велина Русева, Радосвета Иванова, Николай Сираков
15:30 – 16:00 – свободна дискусия

Очаква се програмата и за останалите градове.



Коментари

Зареждане






x

Ако не искаш да получаваш най-интересните статии, натисни тук.